Jak naklejać

instrukcja montażu naklejek dekoracyjnych

 

 

 

1. przygotowanie powierzchni

Przyklejanie naklejki powinieneś rozpocząć od oczyszczenia powierzchni, na której naklejka ma zostać przyklejona. Podłoże należy oczyścić suchą szmatką, usuwając kurz. W sytuacji gdy naklejka ma być naklejona na podłożach umożliwiających chemiczne odtłuszczenie należy przemyć je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Naklejki mogą być przyklejane na wszystkich gładkich powierzchniach.UWAGA!Jeśli dopiero pomalowałeś ściany odczekaj 14 dni przed przyklejeniem naklejki. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji.

 

 

2. przygotowanie naklejki do montażu

Wyjmij naklejkę z kartonowej tuby i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do dołu. Następnie przy użyciu załączonej rakli wygładź powierzchnię papieru, tak aby  wszystkie warstwy idealnie do siebie przylegały. Papier transportowy musi być mocno dociśnięty do naklejki.

 

 


 

 3. usuwanie papieru podkładowego

Odklej od dołu fragment papieru podkładowego (w kratkę) tak aby wszystkie elementy naklejki pozostały na papierze transportowym. Następnie naklejkę na papierze transportowym przyłóż w wybrane miejsce. Jeśli jakiś fragment wzoru zostanie na papierze podkładowym należy ponownie przykleić papier transportowy i mocno docisnąć wzór.

 

 

4. przyklejanie naklejki

Raklą załączoną do zestawu, dociskaj naklejkę do ściany  poziomymi ruchami przesuwając się w dół. Zapobiegnie to dostaniu się pod wzór bąbelków powietrza.Gdy przykleisz fragment naklejki ok.15-20cm odklej kolejny fragment papieru podkładowego, a następnie znowu przyklej naklejkę, czynność powtarzaj aż do przyklejenia całej naklejki.

 

 

5. odklejanie papieru transportowego

Po przyklejeniu naklejki należy od razu zdjąć papier transportowy. Najlepiej robić to powoli i równolegle do powierzchni.Pamiętaj aby uważać czy wszystkie elementy wzoru zostają na powierzchni. Jeżeli któryś zostanie na papierze, wróć kilka centymetrów, dociśnij element przez papier  i ponownie odklej od powierzchni.

 

 

6. zakończenie

Sprawdź czy naklejka dobrze przylega do powierzchni i gotowe!Jeśli pojawią się bąbelki należy usunąć je za pomocą cienkiej igły.


Dopisz się do newslettera by otrzymywać informacje o nowościach

© 2013 NajStick.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone : Realizacja AWESO : Oprogramowanie KQS.store